Produkcja okien aluminiowych

Jeszcze kilka lat temu w budynkach mieszkalnych umieszczano wyłącznie okna drewniane bądź okna plastikowe (PCV). W sumie dalej te dwa rozwiązania są najczęściej stosowane, a okna aluminiowe uznaje się – przynajmniej w Polsce – za produkty niszowe, działające wyłącznie w budynkach użyteczności publicznej. A warto tu jednak zauważyć, że aluminiowe ramy i profile mają kilka wyjątkowych cech, jakich nie udało się uzyskać żadnym innym tworzywom.

Pierwsza cecha – lekkość. Staje się ona szczególnie mocno dostrzegalna, gdy aluminiowe okna porówna się do tych drewnianych, a nawet i plastikowych. Po drugie – stabilność. Z uwagi na to, że aluminium jest mocnym i sztywnym materiałem, zapewnia ono oknom niską podatność na uszkodzenia mechaniczne. Okna aluminiowe raczej nie powinny się również odkształcać. Są bowiem odporne na przegrzewanie się i ochładzanie. Dużo lepiej radzą sobie ze skrajnie niskimi i wysokimi temperaturami niżeli okna plastikowe. Śmiało można je nawet porównać pod tym względem do tradycyjnych okien drewnianych.

Producent drzwi aluminiowych

Po trzecie – trwałość. Ta cecha jest absolutnie najważniejsza w przypadku okien. Dobre okna muszą być trwałe, a te aluminiowe właśnie takie są. Łatwo się o nie dba i równie łatwo się je użytkuje. Ich posiadacze niewiele muszą z nimi robić, bo wystarczy, że ograniczą się do pilnowania ich czystości i po prostu od czasu do czasu je wymyją przy pomocy delikatnych środków (bez octu i silnych kwasów). Okien aluminiowych nie trzeba nawet konserwować, co dla wielu osób będzie ich sporą zaletą. Same z siebie są one odporne na różne negatywne czynniki atmosferyczne. Mimo tego jeśli ktoś chciałby im zapewnić jeszcze lepszą żywotność, powinien od czasu do czasu przeprowadzić na nich jakieś proste prace konserwacyjne, aby jeszcze bardziej je wzmocnić.

Ostatnia cecha wiąże się już bezpośrednio z wyglądem. Okna aluminiowe występują w licznych kolorach. Można je malować proszkowo albo barwić przy pomocy anodowania.