Z roku na rok Polacy coraz chętniej sięgają po książki w wolnym czasie. Co ciekawe, nie tylko tradycyjne-papierowe wydania cieszą się powodzeniem, ale i te w elektronicznym formacie!

Czytniki e-booków to nowoczesne, wygodne i bardzo praktyczne rozwiązanie dla każdego. Z reguły sięgają po niego ludzie młodzi, ale i seniorzy coraz chętniej testują poketbooki. Zapewniają dostęp do tysięcy tytułów, są poręczne i w duchu eko! Co więcej, nie wychodząc z domu można wypożyczyć z biblioteki daną pozycję, albo legalnie stać się właścicielem nowości, bez odwiedzenia księgarni! Dodatkowo, nie zabieramy miejsca na domowej półce, ponieważ wszystko znajduje się w tym małym urządzeniu!

Wybór czytnika e-booków jest bardzo duży. Na rynku elektronicznym dostępne są ponadto także: pocketbooki, inkbooki, a także kindle.

Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić parametry urządzenia. Przede wszystkim wymiary ekranu oraz rozdzielczość pikseli. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla czytelników, którzy mają problem ze wzrokiem. Po drugie, czy czytnik e-booków ma: wyświetlacz e-Ink oraz opcję dodatkowego podświetlania ekranu. Oprócz danych systemowych, tak naprawdę, każdy książkoholik za najważniejszy czynnik uważa… pojemność pamięci. Z tym bywa różnie, zazwyczaj, średnie modele, wahają się między 4-8 GB. Warto również sprawdzić, czy pocketbook[ działa na zasadzie łączności WiFi. Niektóre z nich bowiem posiadają także dodatkowo Bluetooth! Warto także doczytać, jak często i czy w ogóle, na ekranie głównym pojawiają się reklamy. Mogą one bowiem nieco irytować w trakcie czytania.

Niezwykle istotny jest również gustowny wygląd. Producenci zadbali o to, by kindle występowały w różnych kolorach. Poza klasycznymi barwami, takimi jak: biel, czy czerń, występują także odcienie lazurowe, różowe, fioletowe, czy wiśniowe.

Chociaż czytnik e-booków to doskonała inwestycja, która pozwala zaoszczędzić miejsce i czas oczekiwania na daną pozycję, to na początku trzeba się liczyć z kosztami. Urządzenie to nie należy bowiem do najtańszych. Średni koszt to około 500 zł. Wszystko jednak zależy od marki.

Czytaj dalej: https://vertoocms.pl/