wielkanoc

Własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne nie wymagają dużych nakładów finansowych. Do zrobienia dekoracji wykorzystasz przedmioty, które masz już w domu. Dowiedz się, jak zrobić wielkanocne ozdoby DIY.

1.Zajączki z rolek po papierze toaletowym. Do stworzenia zajączków wielkanocnych będziesz potrzebować kilku rolek po papierze toaletowym, wycinanki, kawałki materiałów, klej lub farby oraz tekturę. Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać jest oklejenie lub pomalowanie rolki na jasnoróżowy, szary lub biały kolor. Następnie, z tektury wycinamy uszy zajączka oraz cienkie paski wycinanki, które posłużą za wąsy. W dalszej części doklejamy uszy i dodatkowo ozdabiamy filcem. Możemy wykorzystać samoprzylepne oczy, do kupienia w każdym sklepie z artykułami piśmienniczymi. Jeśli nie mamy takich akcesoriów pod ręką, oczy zajączka zrobimy z wycinanki. Na koniec przyklejany wąsy. Jeśli masz w domu mały pompon, możesz przykleić go z tyłu, będzie ogonkiem zajączka. Możesz wykorzystać do tego kawałek waty zwinięty w kulkę lub porwany i uformowany płatek kosmetyczny. Takie wielkanocne DIY z łatwością wykonają kilkuletnie dzieci, więcej na https://fundacjafzo.pl/

2.Kurki z tekturowych opakowań po jajkach. Do zrobienia kurek potrzebujesz żółtej farby, czerwonych wycinanek oraz wytłaczanki. Powycinaj wytłaczankę w ten sposób, aby każdy kawałek zawierał wypukłą część, będzie to korpus i zarazem głową kury. Pomaluj poszczególne części na żółty kolor i poczekaj aż farbą wyschnie. Z wycinanki wytnij dwa niewielkie trójkąty – to będzie dziób kurki. Wytnij też nieduży prostokąt i zrób na nim charakterystyczne ząbki, będą one przyklejone do grzbietu kury. Naklej samoprzylepne, ruchome oczy lub narysuj je czarnym flamastrem. Jeśli masz w domu jakieś niepotrzebne piórka możesz przy pomocy kleju lub przezroczystej taśmy przyczepić je z tyłu, jako ogon. Te urocze ozdoby na Wielkanoc postawisz w kuchni lub na świątecznym stole.

3.Owieczka z patyczków kosmetycznych i patyczków do lodów. Do zrobienia owieczki potrzebny będzie karton, patyczki higieniczne, patyczki do lodów, klej mazaki oraz czerwona wstążeczką lub mały dzwoneczek. Z kartonu wytnij dwa koła o różnej średnicy. Mniejsze będzie głową owieczki, większe zaś tułowiem. Wielkanocne DIY w postaci owieczki jest proste i efektowne. Nożyczkami zetnij końcówki patyczków i równomiernie przyklej na większe koło. Na mniejsze koło, które jest głową naklej przy pomocy ściętych patyczków, grzywkę dla owieczki. Mazakami dorysuj oczy, nos i usta. Połącz przy pomocy kleju tułów z głową i przyklej nogi z patyczków po lodach. Przewiąż swojej owieczce DIY kokardkę lub zawieś na szyi mały dzwoneczek. Kilka w ten sposób wykonanych owieczek możesz powiesić w dowolnym miejscu lub umieścić na wielkanocnym stole.

Powyższe propozycję jest niezwykle łatwe w wykonaniu. Takie ozdoby na Wielkanoc wyglądają efektownie i wnoszą do pomieszczeń nieco radości i wiosennego optymizmu.