Masz ochotę na zupełnie nowe cienie do powiek? Gdy przyglądasz się tym wszystkim paletkom, które już posiadasz, odnosisz wrażenie, że żadna z nich nie pasuje do twojego wyglądu bądź stylu życia? Najwyższa pora to zmienić. Koniecznie zapoznaj się na spokojnie z propozycjami różnych producentów, by dopiero potem ustalić, w co rzeczywiście powinnaś zainwestować.

Cienie do powiek różnią się od siebie m.in. typem konsystencji. Najpopularniejsze są oczywiście te sypkie. Sama prawdopodobnie właśnie z nich korzystasz najczęściej. A może warto wypróbować coś innego? Nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałaś do czynienia z cieniami kremowymi bądź tymi w sztyfcie, nie znaczy to, że wciąż musisz wybierać kosmetyki o najwyższej sławie. Cienie prasowane są w porządku, bo nie sprawiają trudności podczas aplikacji i świetnie się rozcierają, ale nie dadzą ci nigdy tak mocnego koloru jak produkt w płynie. Ten jeden raz zainwestuj więc w coś innego. Sama zobaczysz, jakiej przemianie ulegnie dzięki temu twój makijaż.

Teraz przejdźmy do typów wykończenia. Pomijając już samą kolorystykę, cienie do powiek mogą być albo matowe, albo błyszczące. Które będą lepsze? W tym momencie to mat skradł serca większości kobiet, ale jeśli masz już swoje lata i wolałabyś zamaskować swój wiek, postaw raczej na błysk. Dlaczego? Ponieważ kosmetyki matowe bardzo mocno uwydatniają niedoskonałości skóry. Potrafią wyglądać świetnie, ale tylko na cerze gładkiej, dobrze nawilżonej i niepokrytej zmarszczkami. Jeżeli więc twój wygląd w tym momencie pozostawia wiele do życzenia, lepiej pobaw się z błyskiem. Połyskujący cień na pewno nie podkreśli twoich zmarszczek. On zdoła nawet odciągnąć od nich uwagę!

Teraz nie pozostaje ci nic innego jak tylko odwiedzić dobrze zaopatrzoną drogerię i rozejrzeć się za jakąś nową paletką. Tym razem postaw na coś, z czym nigdy wcześniej nie miałaś do czynienia. Warto testować różnorodne kosmetyki. Tylko w taki sposób masz szansę wynaleźć prawdziwe perełki.

Źródło: perfectpolish.pl