Brama garażowa

W większości domów jednorodzinnych znajduje się garaż, dlatego decyzja o zakupie bramy jest, w takim wypadku, dość oczywista. W nowoczesnych projektach budowlanych, coraz częściej można spotkać garaże dwustanowiskowe. Cena zakupu konkretnego modelu będzie zależeć od: rozmiaru, sposobu otwierania, miejsca montażu oraz zastosowanych materiałów. Jednym z popularniejszych typów bram, które sprawdzają się w zabudowie jedno oraz wielorodzinnej są bramy segmentowe. Składają się z połączonych ze sobą paneli –segmentów. Konstrukcja takiej bramy jest bardziej skomplikowana od chociażby bramy uchylnej, dlatego jej cena jest nieco wyższa. Większość bram tego typu zbudowanych jest z ocynkowanej stali. Za to wykończenia mogą być różne, może to być drewnopodobna okleina, aluminium lub jakieś tworzywo.

Zobacz też: hostinghouse.com.pl

W zależności doboru tych elementów, koszt bramy będzie się wahał. Model u renomowanego producenta jest dostępny już od 2000zł. Jednak indywidualny wybór takich elementów, jak:

rozmiar bramy – wysokość oraz szerokość bramy. Najmniejsze rozmiary bram segmentowych, zaczynają się od 225×225 cm.

konfiguracja pancerza (rodzaj przetłoczenia) – ilość i szerokość paneli w konstrukcji

rodzaj prowadzenia – obsługa ręczna lub automatyczna

kolor, typ struktury – np. typ gładki lub woodgraine (popularna powierzchnia bram segmentowych, o drewnopodobnej strukturze)

Standardową bramę segmentową kupimy w przedziale cenowym 2000-4000zł. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy się na konkretny podtyp, warto odwiedzić stronę producenta, gdzie szybko będziemy mogli dokonać wirtualnej wyceny. Możemy również skontaktować się z doradcami, którzy szczegółowo omówią funkcjonalność oraz walory estetyczne różnych wariantów. Dla osób ceniących komfort sprawdzi się brama z napędem elektrycznym. Dobrej jakości bramy odznaczają się również termoizolacją – jeśli wybrany przez nas model jest dodatkowo ocieplony, jego cena może ulec zmianie. Pamiętajmy jednak, żeby wybrać cenę adekwatną do jakości.