Szklane lub przynajmniej częściowo przeszklone meble nie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Być może wynika to z ich aktualnej ceny. Dawniej, gdy w czasach komuny ludzie kupowali po prostu to, co było w sklepach, nawet na przeszklone gablotki panował spory popyt, bo nie było dla nich żadnych innych alternatyw. Ludzi mieli jednak świadomość tego, że mogą one się zniszczyć szybciej od drewna, a tym bardziej od metalu. Dzisiejsze szkło jest jednak inne od tamtego. Mimo wszystko należy je właściwie użytkować, bo w przeciwnym wypadku rzeczywiście można je uszkodzić.

Prawidłowa eksploatacja wzmocni jakość produktu i zapewni mu świetną wytrzymałość. Podwyższy również jego bezpieczeństwo, sprawiając, że stanie się on gotowy do użytku nawet przez dzieci. A co to wszystko znaczy? Otóż na stolikach szklanych, jak zalecają producenci, nie powinno używać ostrych przedmiotów. Wszelkiego rodzaju noże, nożyki czy nożyczki mogą zarysować delikatną taflę, a nawet jeśli człowiek pozornie na to uważa, przez zwykłą nieuwagę może niechcący dotknąć stołu ostrą krawędzią narzędzia. Stoli szklany nie jest też dobrą powierzchnią dla gorących bądź bardzo zimnych napojów czy potraw. Chcąc ustawić na nim wazę z zupą, filiżankę kawy bądź mrożoną lemoniadę, najlepiej zastosować dodatkową podkładkę, która przy okazji odegra rolę dekoracyjną. Niektórzy idą o krok dalej i decydują się nawet na całościowe pokrycie powierzchni blatu ochronną matą. Może ona być zupełnie niewidoczna dla oka. Takie maty na ogół są bowiem przezroczyste i nie zmieniają wyglądu blatu.

Jeżeli stoli szklany będzie użytkowany w opisany wyżej sposób, na pewno nic złego mu się nie stanie. Trzymając się tych kluczowych i podstawowych zasad, maksymalizuje się żywotność mebla. A jako że teraz przeszklone meble nie należą do najtańszych, wypadałoby tak o nie dbać, by używać ich jak najdłużej.

źródło: angelikaprojektuje.pl